Showmaxx wycofuje się z Polski. Platforma będzie dostępna tylko do końca stycznia

Ucho Prezesa

Platforma internetowa do oglądania seriali i filmów Showmax zniknie z Polski wraz z końcem stycznia 2019 roku. Decyzja o zamknięciu Showmaxa wiąże się ze zmianą strategii firmy.

„Z dniem 31 stycznia 2019 roku działalność Showmax w Polsce zostanie zakończona” – czytamy komunikat wyświetlany na stronie popularnej platformy internetowej Showmax.com.

Decyzja o zamknięciu działalności Showmaxa wiąże się ze zmianą strategii firmy. Jej właściciel Naspers Group postanowił wycofać się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoice Group, do której włączony został Showmax.

„Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa” – tłumaczy Magdalena Marzec, communications manager Showmax w Polsce.

Showmax w Polsce zadebiutował 15 lutego 2017 roku. Zabraknie mu dwóch tygodni do dwuletniej działalności w Polsce. Był znany jako producent satyrycznego „Ucha Prezesa”.

Zdaniem ekspertów likwidacja serwisu Showmax ma związek z dużą konkurencją na rynku. Polacy chętniej wybierali m.in. serwis netflix.com oraz vod.pl.

Komunikat o zamknięciu na stronie Showmax.com

Showmax zamyka się w Polsce. Popularne pytania i odpowiedzi

Czy moje konto zostanie obciążone za kolejny miesiąc przedłużonej subskrypcji?

Nie, od 17 grudnia 2018 r. w Polsce nie pobierzemy już opłaty miesięcznej za kolejne okresy rozliczeniowe. Najpóźniej z końcem stycznia 2019 r. wszystkie subskrybcje wygasają. Jeśli Twoja opłacona subskrypcja kończy się przed 31 stycznia 2019 r., na pozostały okres od tej daty zakończenia Twojej opłaconej subskrypcji do 31 stycznia 2019 r. otrzymasz darmowy dostęp do Showmax.

Czy muszę zrezygnować z subskrypcji i usuwać konto?

Nie, nie musisz anulować subskrypcji i kasować konta. Od 17 grudnia 2018 r. nie pobierzemy już opłaty miesięcznej za kolejne okresy rozliczeniowe. Najpóźniej z końcem stycznia 2019 r. wszystkie subskrypcje wygasają.

Niedawno zacząłem okres próbny. Co się stanie z moją subskrypcją?

Jeśli Twój okres próbny kończy się po 17 grudnia 2018 r., opłata miesięczna nie zostanie od Ciebie pobrana.

Kiedy stracę dostęp do Showmax?

Showmax będzie działać w Polsce do 31 stycznia 2019 r. Do końca stycznia 2019 r. możesz wejść na konto i zarządzać swoimi danymi. Po tej dacie usługa w Polsce będzie niedostępna.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.