Sezon zimowy niesie za sobą realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób. Pamiętaj, by w porę reagować

człowiek leży na ławce ze śniegiem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

W sposób szczególny należy zatroszczyć się o osoby niesamodzielne, w podeszłym wieku, samotnie gospodarujące i zamieszkujące na peryferiach miast i wsi, a także osoby bezdomne, zamieszkujące w lokalach, które nie zapewniają im odpowiednich warunków bezpiecznego schronienia.

Całodobowa infolinia

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie działa bezpłatna całodobowa infolinia 987.

Jest to numer całodobowy obsługiwany przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod tym numerem można uzyskać adresy i telefony placówek udzielających wsparcia osobom bezdomnym na terenie województwa lubelskiego. Pracownicy obsługujący infolinię na bieżąco współpracują ze służbami w celu udzielenia wsparcia osobom potrzebującym.

Adresy miejsc noclegowych

Rejestr miejsc noclegowych udzielających pomocy osobom bezdomnym na terenie województwa lubelskiego, a także aktualne ostrzeżenia oraz zasady zachowania się w różnych okolicznościach podczas zimowych zagrożeń można odnaleźć na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Wykaz placówek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa lubelskiego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.