Sezon grzewczy rozpoczęty

kaloryfer fot adobosiewicz e1411570641553

Sezon grzewczy w Lublinie czas zacząć. Spółdzielnie właśnie rozpoczynają dostarczanie ciepła do naszych mieszkań.

Ciepło w swoich mieszkaniach dziś będą już mieli m.in.: mieszkańcy Spółdzielni Nałkowskich i SM Centrum.

Obecnie to odbiorcy decydują, kiedy chcą rozpocząć ogrzewane w swoich budynkach. Zachęcamy, aby nie zwlekać z tą decyzją i nie dopuścić do nadmiernego wychłodzenia bryły budynku. Ogrzanie takiego wyziębionego budynku jest o wiele bardziej kosztowne niż utrzymanie względnie stałej temperatury.

Co jeśli w mojej spółdzielnie jeszcze nie dostarczono ciepła?

Mieszkańcy i użytkownicy lokali w zasobach spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych zgłaszają potrzebę uruchomienia dostawy ciepła do swoich zarządców lub administratorów. Zarządcy (administratorzy) decyzję o rozpoczęciu dostawy ciepła przekazują do LPEC.

Co z kosztami za ogrzewanie, jeśli na dworze jest ciepło?

Mieszkańcy nie muszą się również martwić o zbędne koszty ogrzewania, kiedy na dworze zrobi się nagle ciepło. Węzły cieplne LPEC wyposażone są w urządzenia automatyki pogodowej, które regulują dostawę ciepła w zależności od temperatury panującej na zewnątrz. Dodatkowo odcinają dostawę ciepła, kiedy temperatura na zewnątrz wzrośnie do określonego poziomu – najczęściej jest to 12 lub 15 stopni. I odwrotnie jeśli temperatura spadnie, ciepło automatycznie znowu popłynie do kaloryferów. Tym samym mieszkaniec płaci tylko za ciepło, z którego faktycznie skorzystał. Dodatkowo mieszkańcy mają możliwość regulowania temperatury w swoich domach za pomocą termoregulatorów zamontowanych przy grzejnikach. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w tzw. okresach przejściowych, gdy mamy do czynienia z trudnym do przewidzenia, spadkiem lub wzrostem temperatur.
 
fot. google.com

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.