Seryjny włamywacz zatrzymany. Policjanci zaskoczyli go, gdy jechał osiedlową uliczką

Zatrzymanie seryjnego włamywacza na jednej z ulic Lublina
Zatrzymanie seryjnego włamywacza na jednej z ulic Lublina | fot. KWP Lublin

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za szereg włamań w Lublinie. Dzięki ustaleniom służb kryminalnych, seryjny włamywacz został zaskoczony przez funkcjonariuszy, kiedy jechał autem osiedlową uliczką.

Seryjny włamywacz w rękach policji

Zatrzymanie 42-lateka było efektem pracy specjalnej grupy śledczej o kryptonimie „Hydra”, w której skład wchodzą m.in. kryminalni z wojewódzkiej oraz policjanci z komendy miejskiej policji w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Do zatrzymania doszło w Lublinie przy wsparciu kontrterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gdy 42-latek jechał samochodem po osiedlowej uliczce w dzielnicy Kalinowszczyzna.

Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca zabierał z domów i mieszkań pieniądze, kosztowności oraz wartościowe przedmioty takie jak tablety czy laptopy. Łączne straty z trzech włamań, do których doszło w kwietniu na terenie Lublina wyniosły ponad 70 tys. zł.

„Trwa ustalanie ile jeszcze włamań ma na swoim koncie 42-latek. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności” – mówi kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

42-latek był poszukiwany listem gończym w związku z karą ponad 2 lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa. Był także notowany za rozboje i włamania. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Nagranie z zatrzymania

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bandytów trzeba łapać, tylko czemu policja sama się ubiera jak jacyś terroryści, mają kompleksy czy może, w głębi duszy są tacy sami tylko że po drugiej stronie?

  2. Brawo Panowie Policjanci, świetna robota! Niech filmik idzie w świat jak najdalej, żeby gagatki pokroju zatrzymanego wiedzieli co ich czeka i że są następni w kolejce. Teraz wasz „koleżka” zacznie sypać nazwiskami na komendzie i zapukają i do was o 6:00 rano. Pozdrawiam. Smacznej kawusi, wiadomo kogo, wiadomo co.

  3. Troszkę kiepska ta akcja mieli farta , gdyby ich w lusterkach zobaczył mógł spokojnie im spierdolić auto nie zablokowane lipa .