Ścigali się ulicami Lublina. Stracili prawo jazdy za prędkość i brawurową jazdę

68 170643 g
Dwaj kierowcy stracili podczas jednej kontroli na al. Solidarności | fot. KMP Lublin

Dwóch kierowców urządziło sobie na al. Solidarności wyścig, nie wiedząc, że ich popisy utrwalane są przez policyjny wideorejestrator. Obaj zapłacili mandaty i na trzy miesiące stracili prawa jazdy.

Policjanci z grupy Speed kontrolują w szczególności miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do realizacji zadań kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

W ubiegły weekend funkcjonariusze patrolując radiowozem nieoznakowanym drogi wjazdowe do Lublina zauważyli na al. Solidarności szybko jadące samochody marki Ford i Audi. Kierowcy próbowali wzajemnie się wyprzedzać i nie zwracali uwagi na ograniczenia prędkości.

Policjanci z grupy Speed zmierzyli prędkość obu kierowców, a następnie poprosili ich o zjechanie na pobocze. Jak się okazało 28-letni kierowca forda w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h na liczniku miał ponad 140 km/h. Z kolei 39-latek siedzący za kierownicą audi jechał z prędkością blisko 170 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

„W obu przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich koncie pojawiło się po 10 pkt karnych” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Ścigali się po al. Solidarności

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.