Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności wydłuży się o prawie pół kilometra

rower rowerzyści ścieżka rowerowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dwie firmy są zainteresowane budową blisko pół kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż al. Solidarności. Wyłoniona firma będzie miała 4 miesiące na realizację zadania.

Kolejny odcinek ścieżki rowerowej na al. Solidarności

Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu przy ul. Kosmowskiej do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m.

„Ogłoszone zamówienie to kontynuacja zakończonych prac drogowych przy budowie trasy rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności, na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Pileckiego do ul. Kosmowskiej” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Na oferty ratusz czekał do 30 maja. O kontrakt walczą dwie firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk z Lublina (324,3 zł) i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów (516,2 zł). Miasto zarezerwowało na ten cel 324,4 tys. zł.

Czas realizacji zadania wynosi 4 miesiące. Termin liczony jest od dnia podpisania umowy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.