Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2025 — znamy niemal cały skład artystyczny
29. edycja Juwenaliów Politechniki Lubelskiej odbędzie się 9 i 10 maja 2025 r. na terenach zielonych uczelni przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. W tym roku na juwenaliowej scenie wystąpi łącznie 12 artystów i zespołów.
Line-up na piątek, 9 maja:
- KęKę,
- Kaz Bałagane,
- Dżem,
- Gibbs,
- Sobel,
- Kuqe 2115.
Line-up na sobotę, 10 maja:
- O.S.T.R.,
- Natalia Szroeder,
- Jan Rapowanie,
- Lady Pank,
- Kizo,
- OKI.
Nazwisko ostatniego artysty poznamy w przyszłym tygodniu.
Nie tylko koncerty – dodatkowe strefy i atrakcje
Organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji towarzyszących koncertom. W tym roku na uczestników czekać będzie m.in. strefa silent disco z trzema kanałami DJ-skimi, czynna równolegle z koncertami – idealna dla tych, którzy będą chcieli na chwilę odpocząć od głównej sceny.
Na terenie imprezy pojawi się też rozbudowana strefa chill, większa niż w poprzedniej edycji. Znajdą się tam foodtrucki, leżaki, stoły z ławkami oraz punkty sponsorów.
Wydarzenia towarzyszące przed koncertami
Organizatorzy zadbali również o imprezy zapowiadające główne juwenalia. Wśród nich znajdą się:
- Wielkie Grillowanie (planowane na 11 kwietnia, z możliwym przesunięciem terminu z powodu pogody),
- Juwenalia na Sportowo (14 kwietnia),
- Flanki (29 kwietnia),
- Wielka Pobudka (10 maja, w sobotni poranek po pierwszym dniu koncertów).
Bilety i frekwencja
Wstęp na koncerty jest biletowany. Najszybciej wyprzedały się dwudniowe karnety. Obecnie dostępne są ostatnie jednodniowe bilety, z wyłączeniem ulgowych na sobotę, które są już niedostępne.
- Bilet normalny jednodniowy: 107 zł
- Bilet ulgowy jednodniowy: 59 zł
Organizatorzy spodziewają się około 20 tysięcy uczestników każdego dnia. Bramy będą otwierane o godz. 15:30, a pierwsze koncerty ruszą o 17:30.
Scena jak z największych festiwali
Jak podkreśla Janek Taraszkiewicz, stage manager wydarzenia, tegoroczna oprawa techniczna robi wrażenie: na miejsce przyjedzie 5 ciężarówek sprzętu.
- Szerokość sceny: 32 metry
- Okno sceniczne: 16 metrów
- Głębokość sceny: 14 metrów
- Ekrany LED: 121 m²
Do tego: wizualizacje, światła, pirotechnika i efekty specjalne – poziom oprawy porównywalny z Męskim Graniem.
Bezpieczeństwo i udogodnienia
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie każdego dnia 208 pracowników ochrony, a także policja i straż miejska. Opiekę medyczną zapewni 7 patroli i punktów medycznych.
Na terenie imprezy znajdzie się więcej punktów z toaletami oraz z wodą pitną. Przypominamy, że udział w wydarzeniu jest możliwy wyłącznie dla osób pełnoletnich lub niepełnoletnich w towarzystwie opiekuna prawnego.
Ekologia i nowe rozwiązania
Nowością tegorocznej edycji będą kubki wielorazowe. Za każdy z nich zostanie pobrana zwrotna kaucja, co ma ograniczyć zużycie jednorazowego plastiku.
Organizatorzy prowadzą także rozmowy z firmami odpowiedzialnymi za czystość w mieście, by zwiększyć liczbę ekip sprzątających oraz uzupełnić kosze na śmieci na ulicach przylegających do kampusu.
„Wiemy, że to nie jest już teren naszej imprezy, ale staramy się być możliwie najbardziej odpowiedzialnym sąsiadem. Rozmawiamy o porannych kursach służb utrzymania czystości w okolicach ulic Nadbystrzyckiej, Nowomiejskiej, Glinianej i Głębokiej” – mówi Adam Leśniak, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.
Powrót do domu
Po zakończeniu koncertów uczestnicy opuszczą teren imprezy trzema wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi. Samorząd Studencki wystąpi do Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie z wnioskiem o wzmocnienie kursów nocnych autobusów, aby uczestnicy mogli bezpiecznie wrócić do domów w różnych częściach miasta.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię