Sanepid ostrzega mieszkańców Bełżyc. Woda nie nadaje się do spożycia

kran woda zlew
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mieszkańcy Bełżyc oraz miejscowości Krężnica Okrągła nie powinni korzystać z wody wodociągowej do celów spożywczych. Stwierdzono przekroczenie parametrów mikrobiologicznych wody.

Zanieczyszczona woda w Bełżycach

W poniedziałek (23.08) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie wydał komunikat ws. nieprzydatności do spożycia wody z wodociągu zbiorowego zaopatrującego miasto Bełżyce i miejscowość Krężnica Okrągłą.

W wodzie stwierdzono przekroczenie parametrów mikrobiologicznych tj. bakterie grupy coli, enterokoki. Woda z kranu tymczasowo nie nadaje się tam do spożycia nawet po przegotowaniu. Wodę można być używana wyłącznie do spłukiwania toalety.

Według informacji lubelskiego sanepidu komunikat o poprawie jakości wody zostanie wydany po uzyskaniu dwóch kolejnych wyników badań potwierdzających spełnienie wszystkich wymagań mikrobiologicznych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.