Samolot Wizz Air krąży nad Świdnikiem. Gęsta mgła uniemożliwia lądowanie

gęsta mgła samolot wizz air krąży świdnik
Gęsta mgła uniemożliwia lądowanie samolotu Wizz Air na lotnisku w Świdniku | fot. flightradar24.com

Od ponad 40 minut samolot linii Wizz Air krąży nad Świdnikiem. Powodem tego jest gęsta mgła, która uniemożliwia lądowanie samolotu na lotnisku w Świdniku.

Samolot wystartował z Londyn Luton o godzinie 8:00 i miał wylądować na lubelskim lotnisku o 11:30. Jednak od ponad 40 minut samolot krążył nad lotniskiem w Świdniku. Jak informują władze lotniska przyczyną tak długiego krążenia samolotu linii Wizz Air nad lotniskiem w Świdniku są złe warunki pogodowe.

– W tej chwili widzialność jest ograniczona do poziomu około 350m, czyli minimów do lądowania dla ILS CAT II. To jak długo będzie krążył nad lotniskiem zależy od pilota, który podejmuje decyzję o lądowaniu – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Samolot krąży na wysokości ok. 800 metrów. Aktualną pozycję możecie śledzić tutaj.

//Aktualizacja

O godz. 12:21 samolot Wizz Air z Londynu wylądował.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.