Samochody Google Street View ponownie w naszym regionie. Robią zdjęcia do aktualizacji map

Samochód Google Street View w Lublinie
Samochód Google Street View w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od kilku tygodni w naszym regionie można zaobserwować charakterystyczne samochody Google Street View. Nic dziwnego, trwa aktualizacja zdjęć z Polski, choć na efekty będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Samochody Google Street View 2023

W marcu samochody Google Street View wyjechały na ulice i drogi Polski, by dokonać aktualizacji zdjęć na internetowych mapach Google Maps. Wiadomo, że w przypadku Lubelszczyzny odwiedzą nie tylko Lublin, ale też Białą Podlaską, Chełm, Puławy i Zamość. Możliwe, że przejazdy odbędą się także w mniejszych miastach i miejscowościach. Ostatnie zdjęcia zaplanowano na listopad.

„Wszelkie trasy i przejazdy samochodu Street View są planowane przez zespół logistyczny na bieżąco. O trasie samochodów Street View decyduje wiele czynników, między innymi gęstość zaludnienia. Warto pamiętać, że samochody Street View są wyraźnie oznakowane” – informuje w komunikacie biura prasowe Google.

W ubiegłym tygodniu samochód Google Street View został zauważony przez jednego z naszych czytelników w Emilcinie pod Opolem Lubelskim. We wtorek (18.04) pojazd ten został zauważony również w Lublinie, lecz miał zakrytą kamerę, co mogło oznaczać, że tylko przejeżdżał przez nasze miasto.

Samochód Google Street View w Emilcinie
Samochód Google Street View w Emilcinie | nadesłane

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.