Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił pieszego. Mężczyzna wysiadał z busa na przystanku

68 136566
Śmiertelne potrącenie pieszego w Ignasinie | fot. KPP Krasnystaw

Do zdarzenia doszło na wysokości przystanku autobusowego, gdzie chwilę wcześniej mężczyzna wysiadł z busa. 38-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek około godz. 5.30 w miejscowości Ignasin na drodze krajowej nr 17. Kierowca ciężarowego Mana, jadąc od strony Lublina, śmiertelnie potrącił 38-letniego obywatela Ukrainy.

Do zdarzenia doszło na wysokości przystanku autobusowego, gdzie chwilę wcześniej mężczyzna wysiadł z busa. Wstępne ustalenia wskazują, że w momencie wypadku pieszy znajdował się na środkowej części jezdni.

Miejsce, w którym doszło do wypadku nie jest oświetlone. Kierujący pojazdem ciężarowym 41-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego, jak wykazało badanie alkomatem, był trzeźwy.

Policjanci wraz z prokuratorem wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

68 136568
Śmiertelne potrącenie pieszego w Ignasinie | fot. KPP Krasnystaw

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Myśle, ze kierowca ciężarówki mógł go po prostu nie zauważyć i miał pecha. Już nie raz, jadąc nawet po autostradzie, gdzie wiadomo, jakie mamy przepisy, kierowcy busów/ciężarówek nagle zatrzymywali się na poboczu i otwierali drzwi, nie patrząc, czy coś jedzie, wiec trzeba było wykonać szybki manewr, żeby uniknąć niebezpieczeństwa. Szkoda mezczyzny, straci pewnie prace i będzie się za nim ciągnęło, a myśle, ze była to głównie wina kierowcy busa, jemu było łatwiej dostrzec nadjeżdżającą ciężarówkę.