Samochód Apple Maps jeździ po Lublinie i fotografuje ulice

Samochód Apple Maps fotografuje ulice
Samochód Apple Maps fotografuje ulice | fot. wikipedia

Od kilku tygodni po ulicach Lublina jeździ samochód Apple Maps z zamontowanym na dachu modułem fotograficznym. Efekt za jakiś czas będziemy mogli zobaczyć w funkcji „Rozejrzyj się” w Apple Maps.

Samochód Apple Maps w Lublinie

Od kilku tygodni po całej Polsce jeżdżą samochody Apple z modułem fotograficznym zamontowanym na dachu. Od pewnego czasu jeden z takich samochodów można zobaczyć również w Lublinie. Białe auto oklejone jest logo firmy, więc nie sposób je przeoczyć. Jeszcze bardziej rzuca się w oczy moduł fotograficzny, który jest zamontowany na dachu.

„Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Możemy okresowo znowu odwiedzać niektóre z tych lokalizacji i ponownie gromadzić w nich dane. Dzięki temu nasze mapy są zawsze aktualne i mają wysoką jakość” – czytamy na stronie Apple.

Funkcja „Rozejrzyj się” oferuje użytkownikom oglądanie miast w interaktywnym widoku trójwymiarowym. Podobne rozwiązanie mają również Mapy Google o nazwie Street View.

Auto Apple Maps pozostanie w województwie lubelskim do końca sierpnia. Odwiedzi powiaty: Bialski, Biłgorajski, Chełmski, Hrubieszowski, Janowski, Krasnostawski, Kraśnicki, Lubartowski, Lubelski, Lęczyński, Lukowski, Opolski, Parczewski, Puławski, Radzyński, Rycki, Świdnicki, Tomaszowski, Włodawski, Zamojski, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.