Salmonella w partii popularnego masła. Sprawdź, czy masz je w domu!

masło
Kostka masła | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu jednej partii masła wyprodukowanego przez Zakład Mleczarski w Łukowie. W maśle wykryto groźną bakterię.

Partia masła wycofana ze sprzedaży!

Ważne ostrzeżenie dla konsumentów. W wyniku kontroli urzędowej organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność Salmonella spp. w jednej z pięciu badanych próbek masła Masło Extra Lumiko, 200 g. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella może wywołać zatrucie pokarmowe.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Masło Extra Lumiko, 200 g

Numer partii: 051 13:06

Termin przydatności do spożycia: 17.11.2020

Producent: Zakład Mleczarski w Łukowie, Lumiko Sp. z o.o., ul. Międzyrzecka 81, 21-400 Łuków

Oświadczenie firmy Lumiko

„Lumiko Sp z o.o. oświadcza, że prowadzi ciągły monitoring na obecność pałeczek Salmonelli Spp. w wyprodukowanych produktach. Badania są realizowane zgodnie z harmonogramem, który zakład przedkłada Inspekcji Weterynaryjnej. Do tego momentu nigdy nie stwierdziliśmy obecności tego patogenu. Dodatkowo, kontroli poddawany jest monitoring środowiskowy w kierunku Salmonelli, który również nigdy nie wykazał obecności tych pałeczek. Produkt jest wyprodukowany ze śmietanki pasteryzowanej, a prawidłowość procesu pasteryzacji potwierdzają wizualizacje.

Nasze produkty wielokrotnie są badane przez Powiatową Inspekcję Weterynaryjną oraz przez różne Sieci handlowe, które zakupują od nas produkty i nigdy pałeczek Salmonelli nie stwierdzono.

Zakład podjął wszelkie działania w ustaleniu przyczyny niezgodności i jest w trakcie ich analizy.”

330df002 e0a7 4188 8b11 aae5ebae9eba
Salmonella w maśle Lumiko z Łukowa | GIS
85951d9b 7ed1 4925 b0e4 7b531250c2d9
Salmonella w maśle Lumiko z Łukowa | GIS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.