Są pieniądze na wiadukt nad ul. Kunickiego

imag0396 e1412780768393

Ponad 13,8 mln złotych otrzyma firma Strabag za dokończenie remontu okolic Dworca Głównego PKP. Wiadukt nad Kunickiego ma być gotowy do końca lipca przyszłego roku.

Inwestycja rozpoczęła się w grudniu 2011 i niemal od razu wyniknęły problemy. Prace wstrzymywała pogoda i kłopoty techniczne. Co rusz termin zakończenia prac się przesuwał. W maju zeszłego roku nastąpiła prawdziwa katastrofa. Z placu budowy zeszła lubelska firma Expol. Do zakończenia inwestycji pozostało ok. 40 proc. prac.

Inwestycja ma być zakończona do 31 lipca 2015 roku.

W tunelu łączącym perony PKP z ulicą Kunickiego wisi jak na razie projekt zagospodarowania przestrzeni od ul. Kunickiego.

1. Panorama skweru i wiaduktu

2. Widok skweru w kierunku wejścia do tunelu dwrocowego

 

3. Widok spod zadaszonego wejścia do tunelu dworcowego

elewacje etap II

Wybór Strabagu ma jeszcze jeden plus. Przez opóźnienie kolei miasto nie mogło zająć się swoją częścią prac – obniżeniem i poszerzeniem jezdni pod wiaduktem. Miasto wybrało wykonawcę jeszcze w 2012 roku. Jest to właśnie Strabag.

fot. spottedlublin.pl | projekt: lublinwiaduktkunickiego.blogspot.com

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.