Rzucił się z nożem na policjantów. Podczas ucieczki oddał strzał w ich kierunku

68 120810
Rzucił się z nożem na policjantów, potem do nich strzelił | fot. Policja

Rzucił się z nożem na policjantów, gdy Ci próbowali go zatrzymać, poszczuł ich psami. Podczas ucieczki oddał strzał w ich kierunku. 48-latek trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednej z miejscowości na terenie gminy Garbów. Policjanci z komisariatu w Niemcach realizując postanowienie Prokuratury Rejonowej w Puławach pojechali na posesje 48-letniego mężczyzny, żeby go zatrzymać.

– W trakcie interwencji mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania, rzucił się na nich z nożem, próbując ugodzić jednego z funkcjonariuszy. Szybka reakcja policjanta uchroniła go przed ciosem. Podczas próby zatrzymania, ten próbował jeszcze poszczuć ich psami – relacjonuje Anna Kamola z lubelskiej policji. Następnie mężczyzna uciekając w kierunku posesji oddał z broni strzał w kierunku policjantów.

Po krótkiej chwili mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. 48-letni mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przeszukiwania jego posesji policjanci trafili na kilka sztuk amunicji oraz broń. Zabezpieczyli także nóż, którym próbował ugodzić jednego z funkcjonariuszy.

Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.