Rzucił się na policjantów z siekierą. Miał rok do odsiadki w więzieniu

68 124200
Rzucił się z siekierą na policjantów | fot. KMP Lublin

Pijany i agresywny mieszkaniec gminy Jastków ruszył z siekierą na interweniujących policjantów. Mieli doprowadzić go do więzienia, gdzie miał odbyć rok pozbawienia wolności.

We wtorek o godz. 19 policjanci z komisariatu policji w Niemcach realizowali nakaz doprowadzenia 44-letniego mieszkańca gminy Jastków do aresztu śledczego w Lublinie. Gdy funkcjonariusze weszli na teren jego posesji, agresywny mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania, rzucił się na nich z siekierą.

Mężczyzna próbował uderzyć z jednego z policjantów. Dzięki szybkiej akcji interweniujących funkcjonariuszy udało się zatrzymać i obezwładnić 44-latka. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna ma do odbycia rok pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie.

Teraz czeka go dłuższy pobyt za „kratkami”, niż zasądzone 12 miesięcy więzienia. Za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariuszy Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.