Rząd zapowiedział zniesienie niektórych obostrzeń. Jakie i od kiedy?

Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz / KPRM
Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz / KPRM

Kiedy zostaną zniesione obostrzenia? Do kiedy będą obowiązywały restrykcje związane z epidemią koronawirusa? Wszystko wskazuje, że niektóre obostrzenia zniknął już niebawem.

Do kiedy obowiązują obostrzenia?

Przypomnijmy, że obecne restrykcje związane z pandemią koronawirusa obowiązują do niedzieli 29 listopada. We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że do tego czasu rząd nie zamierza wprowadzać żadnych zmian ani obostrzających, ani też luzujących.

Szansa na zniesienie obostrzeń po 29 listopada

Wszystko wskazuje na to, że po 29 listopada rząd zacznie luzować pierwsze obostrzenia i obowiązujące zasady.

„Jeżeli sytuacji epidemiczna się nie zmieni, po 29 listopada możemy liczyć na zniesienie niektórych obostrzeń” – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Jakie obostrzenia zostaną zniesione? Tego mamy się dowiedzieć w trakcie konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, która odbędzie się najpóźniej w poniedziałek, 23 listopada.

„Zostanie to przekazane przez premiera najpóźniej w poniedziałek, być może w weekend; dajemy sobie termin poniedziałkowy, żeby przekazać to na tydzień przed tym, jak kończą się aktualne obostrzenia” – powiedział rzecznik rządu.

Z ustaleń polsatnews.pl, w pierwszej kolejności mają zostać ponownie otwarte sklepy meblowe. W następnym terminie rząd ma otworzyć siłownie i restauracje. Na szczegółowe informacje dotyczące etapów znoszenia obostrzeń musimy jeszcze poczekać.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.