Rząd wycofuje się z wprowadzenia od 15 grudnia limitu pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej

IMG 20160929 112805
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od jutra nie będzie zapowiadanych limitów pasażerów w pociągach i pojazdach komunikacji miejskiej. Rząd wycofuje się wprowadzenia limitu 75 proc. zajętych miejsc.

Nie będzie limitów w transporcie zbiorowym od 15 grudnia

W najnowszych rozporządzeniu dotyczącym ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nie znalazł się zapis wprowadzający zapowiadanych przez rząd limitów miejsc w komunikacji zbiorowej.

Informacje potwierdza Zarząd Transportu Miejskiego, który odpowiada za organizację transportu publicznego w Lublinie.

„W związku z brakiem stosownego rozporządzenia w zakresie limitów informuję, że od 15 grudnia nie zostają wprowadzone limity w komunikacji miejskiej. W związku z powyższym w autobusach i trolejbusach w dalszym ciągu obowiązuje 100% napełnienia” – potwierdza Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

„W ślad za tą decyzją i brakiem ograniczeń w zakresie limitów wstrzymujemy zapowiadane utworzenie stref buforowych w pojazdach lubelskiej komunikacji miejskiej. W tym zakresie będziemy podejmować stosowne decyzje, adekwatnie do bieżącej sytuacji” – informuje Fisz.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.