Rząd przedłużył czas na oddawanie głosów w projekcie „Pod biało-czerwoną”

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

„Pod biało-czerwoną” to akcja dla gmin, które zbiorą odpowiednią liczbę podpisów wyrażających chęć wywieszenia w miejscu publicznym flagi narodowej. Zakup masztu i flagi sfinansuje rząd.

Aby gmina mogła liczyć na sfinansowanie zakupu masztu i flagi w akcji „Pod biało-czerwoną” musi zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia za pomocą rządowej strony. Dla gmin do 20 tysięcy mieszkańców potrzeba było 100 głosów. Powyżej 20 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców – 500 głosów, a powyżej 100 tysięcy mieszkańców – 1000 głosów. Biało-czerwona ma być dumnie wyeksponowana w centralnym miejscu gminy.

„Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie” – czytamy w opisie projektu.

Jak obiecują autorzy projektu, w trzech gminach, które osiągną największą liczbę głosów (procentowo, w stosunku do liczby mieszkańców), w uroczystości podniesienia flagi na maszt weźmie udział sam premier Mateusz Morawiecki.

Głosowanie do 31 grudnia 2020

Przypomnijmy, że początkowo głosy w akcji „Pod biało-czerwoną” można było oddawać do 11 listopada 2020 do godz. 23.59. Ten termin został jednak wydłużony do 31 grudnia 2020 do godz. 23.59. Na stronie rządowej nie znaleźliśmy powodu, dla którego zdecydowano się na przedłużenie tego terminu.

W województwie lubelskim o maszt i flagę walczy 213 gmin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.