Rząd łagodzi ustawę o ochronie zwierząt. Psy zostaną na łańcuchach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Nie będzie zakazu trzymania psów na łańcuchach ani likwidacji hodowli zwierząt futerkowych. PiS wprowadza poprawki do projektu ustawy o ochronie zwierząt.

Przypomnijmy, że pierwotnie posłowie Prawa i Sprawiedliwości planowali wprowadzić rewoluję w ustawie o ochronie zwierząt. Posłowie chcieli wprowadzić m.in. zakaz trzymania zwierząt na łańcuchach przez właścicieli oraz zakazać hodowli zwierząt futerkowych.

Jak dowiedziała się gazeta.pl, PiS prędko wycofało się z tych zapowiedzi. Ma to prawdopodobnie związek ze zbliżającymi się wyborami. Rządzący chcą przyczylności ludności zamieszkujące tereny wiejskie, a wprowadzając takie zapisy w ustawie mogliby stracić poparcie.

Według obecnego prawa, łańcuch przeznaczony dla psa powinien być długości co najmniej trzech metrów. W nowych poprawkach ustawy zamiast zakazu uwiązywania psów do łańcuchów, postanowiono wprowadzić minimalną długość łańcucha. Według PiS, dopuszczalną długością łańcucha jest 5 metrów.

Ponadto, wycofano się z zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Zamiast zakazu, hodowane na futro zwierzęta mają dostać większe klatki i mieć stały dostęp do wody.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.