Rząd chce zmiany Konstytucji RP. Rzecznik rządu przestawił szczegóły

Rzecznik rządu Piotr Müller
Rzecznik rządu Piotr Müller | fot. KPRM

Rzecznik rządu Piotr Müller przedstawił szczegóły proponowanych zmian w Konstytucji RP. Trzy zmiany miałyby objąć wyłączenie finansowania armii z progów zadłużenia, możliwość konfiskaty majątku Rosjan wspierających inwazję oraz dodatkowe opodatkowanie firm pozostających w Rosji.

Proponowane zmiany w Konstytucji RP

O pakiecie zaproponowanych zmian w Konstytucji poinformował w poniedziałek rzecznik rządzi Piotr Müller. Zmiany w Konstytucji miałyby m.in. na celu zwiększenie możliwości inwestycji w polskie wojsko.

„Jedną z propozycji zmian w konstytucji będzie wyłączenie z progu zadłużenia publicznego wydatków na armię, na zbrojenia, po to, by się przygotować na potencjalny atak Federacji Rosyjskiej” – powiedział Müller.

Rząd chciałby też mieć mieć możliwość wywłaszczenia i nakładania dodatkowych podatków na Rosjan wspierających inwazję i firmy pozostające w Rosji.

„Chcemy konfiskować majątki oligarchów rosyjskich, konfiskować wszystkie majątki podmiotów, osób prywatnych, które są zaangażowane we wspieranie działań Federacji Rosyjskie, w szczególności tych, które zostały objęte sankcjami ze strony Unii Europejskiej, które są elementem sankcji międzynarodowych” – mówił Müller.

Trzecim elementem ma być kwestia wprowadzenia dodatkowego opodatkowania dla podmiotów m.in. międzynarodowych korporacji, które kontynuują swą działalność gospodarczą na terenie Rosji.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.