Ruszyły prace projektowe nad odcinkiem autostrady A2 Siedlce – Biała Podlaska

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Do 2024 roku ma powstać wschodni odcinek autostrady A2 od obwodnicy Siedlec do Białej Podlaskiej. W piątek podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej.

Umowę na wykonanie koncepcji programowej podpisali w piątek w Białej Podlaskiej przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy Multiconsult Polska, która wygrała przetarg na to zadanie.

– Odcinek autostrady A2 to 63 km nowej, bezpiecznej drogi, która połączy się z drogą ekspresową S19. Realizacja autostrady A2 jest inwestycją o istotnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Dwujezdniowa, dwupasowa trasa o długości 63,5 km przebiegać będzie po północnej stronie obecnej DK2 przez tereny gmin: Siedlce, miasto Siedlce, Wiśniew, Zbuczyn, Mordy, Międzyrzec Podlaski, Huszlew, Biała Podlaska. Powstaną na niej trzy węzły drogowe: Siedlce Południe (nazwa robocza: Borki), Łukowisko oraz Biała Podlaska (Cicibór).

Autostrada A2 docelowo ma połączyć zachodnią i wschodnią granicę kraju, przebiegając przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską. Na wschód od stolicy parametry autostrady ma obecnie tylko obwodnica Mińska Mazowieckiego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.