Ruszyła rozbudowa i modernizacja Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej

Zdj. 2 Rozbudowa COZL
Rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej | fot. mat. prasowe

Trwają intensywne prace związane z rozbudową i modernizacją Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie. Zakończenie robót planowane jest na grudzień 2019 roku.

– Rozbudowa szpitala to nasza priorytetowa inwestycja, na którą czekają zarówno pacjenci, jak i wszyscy pracownicy. Dzięki niej uda nam się polepszyć komfort leczenia pacjentów, jak również zapewnić jeszcze lepsze warunki pracy naszej kadrze – podkreśla Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

W pierwszym etapie prowadzone są prace w budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych, administracyjno-dydaktycznym, jak również diagnostyczno-laboratoryjnym.

W pierwszej kolejności weryfikacji i przebudowie poddawana jest instalacja, a następnie prowadzimy roboty tynkarskie i malarskie. Kolejny etap będzie obejmował wykonanie elewacji, wylewki podłogowe, montaż wykładzin i inne prace wykończeniowe – dodaje Paweł Kosior, kierownik kontraktu z firmy Budimex SA.

Prace montażowo-demontażowe objęły również patio, które będzie przeznaczone zarówno dla pacjentów i osób odwiedzających, jak i personelu szpitalnego. W najbliższych dniach rozpoczną się również działania w budynku radioterapii.

Ostatnim etapem będzie zmiana sposobu użytkowania części istniejącego budynku łóżkowego i dostosowanie dotychczasowych pomieszczeń biurowych na potrzeby medyczne.

Łączna kwota inwestycji to ponad 116 mln zł, z czego ok. 28 mln zł pochodzi z budżetu państwa, 82,5 mln zł ze środków samorządu województwa lubelskiego, a pozostałe 5,5 mln zł. z dofinansowania w ramach projektu COZL.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cieszę się, że rozbudowa i modernizacja już ruszyła. Jest to istotna inwestycja zarówno dla pacjentów i pracowników w celu poprawy komfortu leczenia pacjentów, jak również zapewnienia lepszych warunków pracy dla personelu.