Ruszyła budowa nowoczesnej gorzelni Stock w Lublinie. Inwestycja pochłonie 120 mln zł

Wizualizacja gorzelni Stock przy ul. Krochmalnej w Lublinie
Wizualizacja gorzelni Stock przy ul. Krochmalnej w Lublinie | materiały prasowe

Wmurowaniem kamienia węgielnego rozpoczęła się budowa nowej gorzelni Stock Polska przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Nowy zakład pozwoli produkować 100 tysięcy litrów spirytusu dziennie.

Wystartowała budowa gorzelni Stock Polska przy ul. Krochmalnej

Spółka Stock Polska otrzymała już wszystkie wymagane prawem zgody na budowę nowoczesnej gorzelni na terenie zakładu przy ul. Krochmalnej. Prace rozbiórkowe oraz adaptacja części placów i alejek wewnętrznych zostały już zakończone. Pozwolenie na budowę uprawomocniło się 16 września 2021r, obecnie trwają prace fundamentowe.

Gorzelnia zajmie ok. 10 proc. powierzchni działki obecnego zakładu w Lublinie. Całkowita powierzchnia zakładu produkcyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą obejmie obszar około 5,8 tys. m2. Koszt budowy oszacowano na około 120 milionów złotych. Wstępna data oddania inwestycji to początek 2023 roku.

Gorzelnia Stocka wytwarzać będzie surowy alkohol, z którego produkowane będą m.in. wódki czyste i smakowe oraz likiery. Alkohol posłuży także do produkcji wyrobów medycznych, farmaceutycznych (płyny do dezynfekcji), a także rolniczych. Alkohol w lubelskiej gorzelni powstawać będzie w dużej mierze na bazie produktów pochodzących od lokalnych dostawców kukurydzy, żyta, pszenżyta, jęczmienia, a także pszenicy.

„Nowa gorzelnia to najnowocześniejsza tego typu inwestycja w Polsce. Po jej uruchomieniu, nasz zakład będzie mógł produkować w Lublinie 100 tys. litrów spirytusu dziennie i zwiększyć możliwości eksportowe wyrobów gotowych” – wyjaśnia Marek Sypek, prezes zarządu Stock Polska.

Stock zatrudni do pracy w nowej gorzelni 30 pracowników, zarówno na stanowiskach produkcyjnych, magazynowych, jak i biurowych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.