Ruszyła budowa nowej ścieżki rowerowej. Rowerzyści skorzystają z niej już jesienią

Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności i ul. Północnej
Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności i ul. Północnej | fot. Dominik Wąsik

Rozpoczęła się budowa półkilometrowego fragmentu drogi rowerowej pomiędzy al. Solidarności a ul. Północną. Nowa ścieżka rowerowa powstaje w ramach budżetu obywatelskiego.

Nowa ścieżka rowerowa w dzielnicy Sławin

Rozpoczęte prace to kontynuacja wybudowanej trasy rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności, na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Pileckiego do ul. Kosmowskiej. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m.

Obecnie trwają roboty ziemne oraz ustawianie obrzeży. Wykonawca ma 4 miesiące na realizację zadania. Koszt budowy ścieżki rowerowej to ponad 300 tys. zł. Prace drogowe to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego – D-18 „Ścieżka rowerowa – dwa koła”, na który oddano 423 głosy.

W tegorocznym budżecie zaplanowano również realizację drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej. Powstanie odcinek do wysokości posiadanych środków, czyli o długości około 500 m, od pętli autobusowo-trolejbusowej w kierunku ul. Głuskiej (w stronę miasta), po stronie wschodniej.

Aktualnie sieć infrastruktury rowerowej w mieście wynosi już ponad 180 km.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.