Via Carpatia: Ruszył przetarg na dokumentację dla S19 Lublin – Lubartów

6 19

Via Carpatia w województwie lubelskim robi kolejny krok do przodu. Tym razem chodzi o blisko 24 km odcinek S19 z Lublina do Lubartowa. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie ogłosiła przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej w stadium koncepcji programowej oraz dokumentów przetargowych. Mowa o liczącym 23,8 km odcinku S19 pomiędzy węzłami Lubartów Północ (z węzłem) i Lublin Rudnik (bez węzła).

 

Kolejny odcinek Via Carpatia drogi S19 ma się zaczynać na obwodnicy Lubartowa, która będzie wymagała przebudowy – chodzi m.in. o dobudowę drugiej jezdni, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. Dalej ma być poprowadzona w większości po nowym śladzie, ominąć miejscowość Niemce i włączyć się do obecnego przebiegu DK19 na węźle Lublin Rudnik obwodnicy Lublina.

 

Trasa ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z możliwością dobudowy trzeciego pasa w przyszłości. Planowane są na niej 4 węzły: Lubartów Północ, Lubartów Zachód, Niemce Wschód i Niemce Południe. W pobliżu miejscowości Annobór ma natomiast powstać miejsce obsługi podróżnych (po obu stronach ekspresówki). Budowę tego odcinka przewidziano na lata 2020-2024.

 

Przypomnijmy, że w piątek poznaliśmy oferty firm zainteresowanych budową trzech odcinków S19 Lublin – Kraśnik. Czytaj więcej w tym temacie: Via Carpatia: Odcinek Lublin – Kraśnik do 2021 r.

 

fot. GDDKiA

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.