Ruszył Biały Orlik. Bezpłatne lodowisko dla wszystkich

Lodowisko Biały Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie (ul. Radzyńska 5) zaprasza na popołudniową jazdę w dni szkolne i całodniowe szaleństwo w weekendy. Wstęp na lodowisko i wypożyczalnia łyżew są bezpłatne.

Z lodowiska korzystać można w godzinach od 9.00 do 20.00 w dni wolne oraz w weekendy, natomiast w dni nauki szkolnej lodowisko otwarte jest w godzinach: 16.00 – 20.00

Przerwa techniczna odbywa się od godziny 14.00 do 15.00.

Wstęp na lodowisko i wypożyczalnia łyżew są bezpłatne.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z LODOWISKA „BIAŁY ORLIK”

1. Sztuczne  lodowisko  jest  obiektem  zarządzanym  przez  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
2. Godziny otwarcia:
a)    w dni powszednie od godz. 9.00 do 20.00
(w godzinach od 9.00 do14.00 obiekt zarezerwowany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej w grupach zorganizowanych pod nadzorem opiekuna – nauczyciela)
b)    w soboty, niedziele i ferie zimowe od godz. 9.00 do 20.00.
c)    codziennie w godzinach od 14.00 do 15.00 – przerwa konserwacyjna. Wszyscy zobowiązani są opuścić taflę lodowiska.
d)    w  przypadku  organizowania  imprez  sportowych  lub  innych  zajęć zorganizowanych,  harmonogram  lodowiska  może  ulec  zmianie.
e)    Informacja  o  zmianie  harmonogramu  umieszczona  będzie  z jednodniowym wyprzedzeniem na tablicy informacyjnej lodowiska oraz na stronie internetowej  www.14lo.lublin.pl.
3. Każdy  korzystający  z  lodowiska  przebywa  na  nim  na  własną odpowiedzialność.
4. Dzieci  do  lat  7  mogą  przebywać  na  tafli  lodowiska  tylko w  obecności pełnoletniego  opiekuna  będącego  na  łyżwach,  który  odpowiada  za bezpieczeństwo i właściwe zachowanie dziecka.
5. Korzystanie z lodowiska odbywa się w seansach 45 minutowych.
6. Wejścia na taflę lodowiska rozpoczynają się o pełnych godzinach.
7. Na tafli lodowiska może przebywać maksymalnie 30 osób.
8. Ostatnie wejście na taflę lodowiska możliwe jest o godzinie 19.00.
9. Zaleca się jazdę w rękawiczkach, kaskach ochronnych, nakolannikach i nałokietnikach, szczególnie dla małych dzieci. Dzieci do lat 12 – kask ochronny obowiązkowy.
10. Na tafli lodowiska należy zachować maksymalną ostrożność i stosować się  do zaleceń  obsługi. Jazda  winna odbywać  się w jednym kierunku.
11. Korzystanie z obiektu odbywa się pod nadzorem osób obsługujących lodowisko.
12. Na sygnał dźwiękowy obsługi lodowiska oznaczający koniec czasu korzystania z lodowiska, korzystający z lodowiska powinni opuścić taflę lodowiska przez bramkę wyjściową.
13. Zarządzający  nie  odpowiada  za  rzeczy  pozostawione,  zagubione  lub zniszczone na terenie obiektu.
14. W czasie przebywania na obiekcie zabrania się :
a)    wchodzenia na taflę w obuwiu bez łyżew,
b)    jazdy na długich łyżwach (panczenach),
c)    jazdy  z  kijem  hokejowym  lub  innym  przedmiotem  stanowiącym zagrożenie dla pozostałych użytkowników lodowiska,
d)    jazdy z dzieckiem na ręku,
e)    urządzania wyścigów, niebezpiecznych zabaw, potrącania, podcinania,
f)    wykonywania skoków i gwałtownych hamowań,
g)    siadania na bandach, tafli lodu,
h)    palenia tytoniu, picia alkoholu, przebywania w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających na terenie całego obiektu,
i)    wprowadzania zwierząt,
j)    wnoszenia na lód napoi, pożywienia i spożywania ich podczas jazdy,
k)    rzucania śnieżkami i jakimikolwiek przedmiotami,
l)    skuwania lodu i niszczenia band łyżwami,
m)    chodzenia w łyżwach po terenie okalającym lodowisko poza służącymi do tego celu wyłożonymi wykładzinami gumowymi.
15. Każdy korzystający z lodowiska jest zobligowany do zapoznania się z powyższym regulaminem i przestrzegania jego zasad.
16. Osoby nie stosujące się do postanowień niniejszego regulaminu zostaną wyproszone  z lodowiska.
17. Zarządca lodowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki zaistniałe wskutek czynników od niego niezależnych,  za zdarzenia losowe oraz za braki, które nie były dostrzegalne pomimo dbałości o stan obiektu.
18. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (obfite opady deszczu lub śniegu, zbyt wysoka temperatura powietrza) lodowisko może zostać zamknięte.
19. W celu uzyskania pierwszej pomocy medycznej należy zgłosić się do pracownika  obsługi  lodowiska.  O  wszelkich  aktach  wandalizmu  lub innych  niebezpiecznych  zdarzeniach  mających  miejsce  na  lodowisku należy natychmiast poinformować obsługę lodowiska lub Policję – tel. 997, a w razie wypadku Pogotowie Ratunkowe – tel. 999.
fot. KO Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.