Rusza Lublin ICT Summit, wydarzenie promujące Lubelską Wyżynę IT

ICT Summit
materiały organizatora

W maju startuje nowa inicjatywa skierowana do branży IT i ICT, mająca na celu promocję potencjału Lublina w tej dziedzinie. Premierowa edycja Lublin ICT Summit odbędzie się 19-20 maja w Targach Lublin i zgromadzi setki studentów, profesjonalistów i przedsiębiorców z branży IT i ICT.

ICT Summit to wydarzenie mające na celu promocję potencjału informatycznego Lublina oraz szerokich perspektyw, jakie miasto to oferuje polskiej, jak i zagranicznej branży IT i ICT. O dynamicznym rozwoju Lublina w tej dziedzinie świadczą liczne sukcesy i unikalne wdrożenia lubelskich firm teleinformatycznych na międzynarodowych rynkach. Dodatkowo, to właśnie w tym mieście mają swoje siedziby takie firmy jak Bottega IT Solutions, Comarch, CompuGroup Medical, eLeader, Infinite, Mikrobit, Spółka Inżynierów SIM czy Trimetis, które będą obecne podczas konferencji i przestawią swoje historie sukcesu.

Podczas konferencji wystąpi 40 prelegentów zarówno z Lublina, jak i ze światowej sceny technologicznej. Wykłady rozpoczną zagraniczni goście: Max Gurvits – partner w funduszach CCC Startups oraz Ters Capital, oraz David Bizer – partner w Talent Fountain, firmie rekrutującej najlepszych pracowników IT dla firm z całej Europy. Wśród polskich prelegentów pojawią się m.in. Sławomir Sobótka (Bottega IT Solutions), Jarosław Pałka (Allegro, trener w symentis.pl) i Agata Kowalska (kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy).

Wykłady zostały podzielone na trzy ścieżki:

• ścieżka startupowa – ma na celu zachęcenie młodych ludzi do tworzenia swoich firm w województwie lubelskim

• ścieżka technologiczna – wykłady kierowane do młodych ludzi z Lublina i okolic, których założeniem jest zwiększenie ich kompetencji i atrakcyjności na rynku pracy

• ścieżka finansowania –  ścieżka dotycząca sposobów finansowania rozwiązań dla biznesu i e-administracji

Udział w konferencji to doskonała okazja do poszerzenia zawodowych horyzontów, nabycia nowych umiejętności, poznania ciekawych ludzi, nawiązania cennych relacji biznesowych oraz spotkania potencjalnych klientów, pracowników czy zleceniobiorców. W ramach konferencji odbędzie się cykl merytorycznych wykładów, przygotowanych przez najlepszych specjalistów IT z Polski i zagranicy.  ICT Summit to wydarzenie finansowane przez Miasto Lublin – wstęp na konferencję jest darmowy.

Zarejestruj się na wydarzenie już teraz!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.