Rusza Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Utrudnienia w ruchu

fot. Iwona Burdzanowska

38. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rusza w drogę środę. Kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w mieście.

W pielgrzymce weźmie udział około 3000 osób. Pielgrzymi wyruszą około godz. 10 z pl. Katedralnego. Pątnicy przejdą ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem (w tym deptakiem oraz chodnikiem wzdłuż Poczty Głównej), Racławickimi, Kraśnicką na teren gminy Konopnica.

W związku z tym ul. Królewska zostanie zamknięta dla ruchu. Podobnie będzie na ul. Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Lipowej) na pasie ruchu w kierunku Ogrodu Saskiego. Natomiast na Al. Racławickich i al. Kraśnickiej pielgrzymi będą poruszali się na zasadzie kolumny pieszych, która zajmie jeden pas ruchu. Ruch na skrzyżowaniach na trasie przemarszu zostanie wstrzymany przez policję.

Uczestnicy będą podzieleni na 19 grup, a między wyjściami kolejnych grup będzie obowiązywał 10 minutowy odstęp czasowy. Pozwoli to na: przejazd ul. Krakowskie Przedmieście i umożliwienie przejazdów przez skrzyżowania bocznym wlotom Al. Racławickich i al. Kraśnickiej.

(fot. Iwona Burdzanowska)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.