Rusza kolejna akcja rozdawania maseczek dla pasażerów komunikacji miejskiej

Funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej
Funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej | fot. Straż Miejska

Nadzór ruchu MPK Lublin wspólnie z funkcjonariuszami policji oraz strażą miejską, ponownie rozdają pasażerom maseczki ochronne i sprawdzają, czy osoby korzystające z komunikacji miejskiej stosują się do obostrzeń sanitarnych.

Darmowe maseczki dla pasażerów komunikacji miejskiej

Funkcjonariusze policji wraz z pracownikami nadzoru ruchu MPK Lublin oraz strażnikami miejskimi, będą kontrolować środki transportu miejskiego oraz okolice przystanków komunikacyjnych. Akcja ma charakter edukacyjny i informacyjny, a wspólne działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Chcemy przypominać pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej, a wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Zależy nam na tym, by wyrobić u pasażerów nawyk zakładania maseczek i apelujemy o stosowanie się do tego nakazu, bo – niestety – nie wszyscy pasażerowie stosują się do tego” – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

3-osobowe ekipy, złożone z pracowników nadzoru ruchu lubelskiego MPK oraz funkcjonariuszy policji i strażników miejskich, będzie można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych, codziennie w godz. 8:00-14:00. Akcja potrwa do 7 maja. Tym razem przygotowano 10 tys. maseczek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.