Rusza jesienno – zimowy cykl biegów City Trail w Lublinie. Zobacz terminarz

CITY TRAIL Lublin 2

14 października w Lublinie odbędzie się pierwszy bieg cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Kolejne zaplanowano 11 listopada, 9 grudnia, 20 stycznia, 10 lutego i 17 marca. Wszystkie zostaną poprowadzone tradycyjnie trasą wokół Zalewu Zemborzyckiego.

 

Imprezy pod szyldem CITY TRAIL mają w Lublinie już czteroletnią historię – pierwsze zawody odbyły się 26 października 2013 roku. Od początku biegi są rozgrywane w przełaju, na dystansie 5 km. Zawody odbywają się przez cały sezon na tej samej trasie – nad Zalewem Zembrzyckim.

 

– Cykl CITY TRAIL stwarza idealne warunki do sprawdzania aktualnej dyspozycji startowej. Co miesiąc można weryfikować, czy trening idzie w dobrym kierunku. Powtarzalność imprezy sprawia, że mogę ją ująć w swoim kalendarzu. W zimie jest niewiele biegów, więc to świetna okazja, aby przełamać treningową rutynę – podkreśla Paweł Wysocki, który startuje w CITY TRAIL regularnie od pierwszej edycji.

 

Formuła zawodów jest bardzo prosta: przychodzisz na zawody, odbierasz numer startowy i chip do pomiaru czasu, rozgrzewasz się, biegniesz, odpoczywasz popijając izotonik lub ciepłą herbatę i chrupiąc regeneracyjną przekąskę, wracasz do domu. Jeśli dobrze pójdzie całość nie zajmie więcej niż 2 godziny.

 

Prosta formuła łączy się także z niską opłatą startową. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu.

 

Inna możliwość to zapisy na pojedyncze biegi – start w jednej imprezie to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

 

W każdym biegu obowiązuje identyczny plan minutowy. O godz. 8:30 rusza biuro zawodów, od godz. 9:30 trwa rywalizacja najmłodszych biegaczy, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

 

Wyjątkiem będzie druga impreza w sezonie – 11 listopada. Będzie to bieg okolicznościowy – pierwszy w Lublinie Bieg Niepodległości. Start dorosłych odbędzie się o 11:11. Będzie on częścią cyklu Grand Prix, ale jednocześnie będzie miał oddzielną klasyfikację – najszybsze zawodniczki i zawodnicy zostaną nagrodzeni, a wszyscy, którzy uiszczą dodatkową opłatę w wysokości 10 zł otrzymają pamiątkowy medal.

 

Terminy biegów w Lublinie

CITY TRAIL Lublin terminarz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.