Rusza budowa ronda na drodze Lublin – Łęczna. Ma być gotowe do końca roku

turka osiedle borek rondo
Rusza budowa ronda w miejscowości Turka przy os. Borek | fot. GDDKiA Lublin

Duże utrudnienia czekają kierowców na drodze krajowej (trasie Lublin – Łęczna) nr 82 w Turce przy osiedlu Borek. W tym miejscu wybudowane zostanie rondo turbinowe.

Na odcinku ok. 800 metrów powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, która będzie prowadzić od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania DK82 z ul. Dębową i Świerkową. W tym miejscu wybudowane zostanie rondo turbinowe.

Budowa ronda znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu i pozwoli kierowcom wyjeżdżającym z osiedla Borek oraz ul. Świerkowej włączyć się do ruchu” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Z obliczeń wykonanych w 2015 roku w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu wynika, że dobowy ruch na drodze krajowej nr 82 na odcinku od węzła Lublin Tatary do Łuszczowa wynosi prawie 17 tys. pojazdów na dobę.

W ramach inwestycji powstanie także m.in. oświetlony węzeł przesiadkowy „parkuj i jedź” z 20 miejscami postojowymi, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych, dwie zatoki autobusowe i oświetlenie drogowe. Koszt inwestycji to ok. 15,3 mln zł.

TURKA: Tymczasowa organizacja ruchu i utrudnienia

Prace będą prowadzone przy ciągłym ruchu samochodów, dlatego wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie przebudowane zostaną m.in. wjazdy w drogę serwisową w okolicach węzła Lublin Tatary i w ul. Bukową, prowadzącą w kierunku os. Borek. Wybudowany zostanie także tymczasowy dojazd do sklepu Biedronka, który poprowadzony będzie ul. Sosnową.

W kolejnych etapach prowadzone będą także prace m.in. w okolicach skrzyżowania DK82 z ul. Dębową i Świerkową. Związane one będą z budową ronda turbinowego, przebudową dojazdów do ronda, a także budową zatok autobusowych oraz węzła „parkuj i jedź”. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Planowane zakończenie robót to IV kwartał 2020 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.