Rusza budowa 300 nowych mieszkań komunalnych na Felinie

Mieszkania komunalne | fot. lublin.eu

Nowe osiedle ma powstać na dawnym poligonie przy Drodze Męczenników Majdanka. Łączna wartość inwestycji nie przekroczy 50 mln złotych, a budowa trwałaby dwa lata.

construction-835435_1280W Lublinie przybędzie około 300 nowych mieszkań komunalnych, których budowa – jak podkreśla ratusz – ma zająć około dwóch lat. Bloki powstaną na terenie dawnego poligonu wojskowego przy ul. Droga Męczenników Majdanka, nieopodal dzielnicy Felin. Prezydent miasta Krzysztof Żuk podkreśla, że nowo wybudowane osiedle powstanie wraz z nowoczesną infrastrukturą i drogami wewnętrznymi, a przyszłym mieszkańcom zapewniony zostanie dostęp do usług publicznych, takich jak sklepy i lokale usługowe.

Mieszkania mają być w większość przeznaczone dla osób czekających na lokale komunalne, a część dla osób zmuszonych opuścić swoje domy, które miasto będzie musiało zburzyć pod ważne inwestycje. Jednym z takich domów będzie budynek z rejonu ul. Dzierżawnej, gdzie inwestycja polega na budowie nowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Lokale powstaną w ramach planowanej do utworzenia spółki celowej, którą założyły fundusz inwestycyjny Banku Gospodarstwa Krajowego i spółka miejska. Jak podkreśla prezydent, powstanie spółki jest konieczne, ponieważ współpraca z BGK zagwarantuje, że miasto poniesie mniejsze koszty tej inwestycji. Chodzi głównie o minimalizację wkładu własnego czy dostęp do długoterminowego finansowania projektu. Miasto jako aport ma wnieść do spółki celowej grunt pod budowę osiedla, a BGK 50 mln złotych.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.