Do końca tygodnia rozpadający się budynek po dawnej przychodni przy ul. 3 Maja w centrum Lublina zniknie z powierzchni ziemi. Właśnie rozpoczęła się rozbiórka obiektu. Inwestor ma poważne plany. Zamierza wybudować tu nowe mieszkania.
W miejscu pustostanu staną nowe mieszkania
Prace rozbiórkowe rozpoczęły się we wtorek (23.07) na działce przy ul. 3 Maja 5a w centrum Lublina, gdzie stał dawny budynek przychodni, który przez lata niszczał i straszył. Jak się dowiedzieliśmy, inwestor uzyskał zgodę na rozbiórkę budynku już w 2014 roku. Pustostan ma zniknąć z powierzchni ziemi do końca tego tygodnia.
Są to przygotowania do budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze i garażem wielostanowiskowym. Spółka Idea Invest, która jest inwestorem, zgodę na realizację tej inwestycji uzyskała na początku 2023 roku.
„Pozwolenie na budowę dotyczy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze i 48 mieszkaniami na czterech wyższych kondygnacjach oraz z garażem podziemnym mieszczącym 23 miejsca parkingowe” – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Wszystko na to wskazuje, że może być to kontynuacja (drugi etap) inwestycji Kamienica Centrum, której pierwszy budynek oddano do użytku pod koniec 2020 roku i mieści się na sąsiedniej działce pod adresem ul. 3 Maja 5b. Na szczegóły dotyczące planowanej inwestycji musimy jeszcze poczekać.
ZDJĘCIA
![Rozpoczęła się rozbiórka pustostanu w centrum Lublina. Wkrótce ruszy tu budowa nowych mieszkań [ZDJĘCIA] 1 Ruszyła rozbiórka budynku straszącego od lat w centrum Lublina](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2024/07/ruszyla-rozbiorka-budynku-straszacego-od-kilku-lat-w-centrum.jpg)
![Rozpoczęła się rozbiórka pustostanu w centrum Lublina. Wkrótce ruszy tu budowa nowych mieszkań [ZDJĘCIA] 2 Rozbiórka pustostanu przy ul. 3 Maja 5a](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2024/07/rozbiorka-pustostanu-przy-ul-3-maja-2-1200x800.jpeg)
![Rozpoczęła się rozbiórka pustostanu w centrum Lublina. Wkrótce ruszy tu budowa nowych mieszkań [ZDJĘCIA] 3 Rozbiórka pustostanu przy ul. 3 Maja 5a](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2024/07/rozbiorka-pustostanu-przy-ul-3-maja-1-1200x800.jpeg)
![Rozpoczęła się rozbiórka pustostanu w centrum Lublina. Wkrótce ruszy tu budowa nowych mieszkań [ZDJĘCIA] 4 Budynek mieszkalny Kamienica Centrum przy ul. 3 Maja 5b](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2024/07/kamienica-centrum-przy-ul-3-maja-5b.jpeg)
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię