Rozpoczęła się budowa szpitala tymczasowego w Lublinie. Znajdzie się w nim 450 łóżek

respirator
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Jest zgoda ministra zdrowia na utworzenie szpitala tymczasowego w Lublinie. Placówka powstanie na terenie Targów Lublin. Znajdzie się w nim 450 łóżek.

„Minister zdrowia zaakceptował mój wniosek o wydanie polecenia na utworzenie tymczasowego szpitala w Lublinie. Jesteśmy w trakcie końcowych negocjacji związanych z umową na adaptację Targów Lublin dla szpitala tymczasowego” – poinformował w niedzielę Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Wojewoda poinformował, że szpital tymczasowy na terenie hal Targów Lublin zostanie uruchomiony w ciągu trzech tygodni, licząc od poniedziałku, 26 października. W szpitalu tymczasowym w Lublinie znajdzie się 450 łóżek, w tym 80 łóżek z respiratorami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.