Rozkopali niedawno przebudowany deptak. Muszą wyrównać kanalizację deszczową

IMG 20181205 104005
Wyrównanie kanalizacji deszczowej na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku na deptaku pracuje ekipa brukarska, która rozkopuje niedawno co przebudowaną nawierzchnię deptaka. Chodzi o wyrównanie kanalizacji deszczowej.

Przypomnijmy, że przebudowa deptaka za blisko 13 mln zł zakończyła się we wrześniu. We wtorek rozpoczęły się prace związane z korektą odwodnień w związku z ich minięciem się na styku placu Litewskiego i deptaka.

IMG 20181205 104012
Wyrównanie kanalizacji deszczowej na deptaku | fot. Dominik Wąsik

– Konieczność wykonania korekty odwodnienia wynika z potrzeby dostosowania zagospodarowanych elementów deptaka w sposób zadowalający wszystkich użytkowników, w szczególności restauratorów ustawiających ogródki na deptaku, dla równego podziału przestrzeni deptaka i zachowania symetrii – mówi Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Miasto za prace poprawkowe musi wyłożyć ze swojego „portfela” 35,6 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.