Rozkopali niedawno przebudowany deptak. Muszą wyrównać kanalizację deszczową

Wyrównanie kanalizacji deszczowej na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku na deptaku pracuje ekipa brukarska, która rozkopuje niedawno co przebudowaną nawierzchnię deptaka. Chodzi o wyrównanie kanalizacji deszczowej.

Przypomnijmy, że przebudowa deptaka za blisko 13 mln zł zakończyła się we wrześniu. We wtorek rozpoczęły się prace związane z korektą odwodnień w związku z ich minięciem się na styku placu Litewskiego i deptaka.

Wyrównanie kanalizacji deszczowej na deptaku | fot. Dominik Wąsik

– Konieczność wykonania korekty odwodnienia wynika z potrzeby dostosowania zagospodarowanych elementów deptaka w sposób zadowalający wszystkich użytkowników, w szczególności restauratorów ustawiających ogródki na deptaku, dla równego podziału przestrzeni deptaka i zachowania symetrii – mówi Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Miasto za prace poprawkowe musi wyłożyć ze swojego „portfela” 35,6 tys. zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.