Rowerzyści i rolkarze łączą siły. Referendalna Masa Krytyczna przejedzie ulicami Lublina

rower rowerzyści ścieżka rowerowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rowerzyści i rolkarze łączą siły i wspólnie przejadą dookoła zieleni jaką są Górki Czechowskie by skorzystać z nadarzającej się okazji i podczas Masy Krytycznej lepiej poznać ten cenny teren.

„Masa Krytyczna to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta, mający na celu spotkanie lubelskich rowerzystów, pokazanie ich obecności w przestrzeni publicznej i zwrócenie uwagi na ich problemy” – tłumaczy Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego.

Najbliższe wydarzenie z serii Masa Krytyczna odbędzie się pod hasłem „Górki Czechowskie – nie bądź obojętny”. Rowerzyści i rolkarze z grupy Nightskating Lublin spotkają się dzisiaj (piątek, 29 marca) o godz. 18 na Placu Litewskim, by następnie wspólnie ruszyć w trasę dookoła Górek Czechowskich.

„Nasz przejazd ma także pokazać, że rower może być doskonałą alternatywą w poruszaniu się po mieście, pozwalającą na uniknięcie korków i problemów z parkowaniem” – dodaje Michał Wolny.

plakatLMK
Referendalna Masa Krytyczna | materiały prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.