Rowerem przez Europę

rowery 1 e1406663762997
Michał i Piotr wyruszyli z Lublina na czterech kółkach w zeszłym tygodniu. Na rowerach przejechali już ponad 600 kilometrów. Teraz są w Rumunii, przed nimi jeszcze ponad 3 tysiące kilometrów, chcą zdobyć Serbię, Czarnogórę, a może nawet Grecję. Michał i Piotr łącznie przez ponad miesiąc chcą pokonać 4 tysiące kilometrów. Powrót planują na początku września.

 

Dwaj studenci fizjoterapii – Michał Czajka oraz Piotr Ziębowicz, 23 lipca wyruszyli spod lubelskiego Ratusza na wyprawę po Europie Południowej. To ich pomysł na wakacje. Dziennie pokonują ponad 100 kilometrów, śpią w namiocie lub pytają o możliwość przenocowania mieszkańców miejscowości, przez którą przejeżdżają. Za nimi już ponad 600 kilometrów. Minęli już Słowację i Węgry, teraz są w Rumunii – tu chcą zwiedzić najpiękniejsze regiony kraju: Maramuresz, Transylwanię i Wołoszczyznę. Przed nimi do zdobycia Serbia i Czarnogóra, dalej plany nie są jeszcze określone:

 Może zawitamy do Macedonii, Albanii a nawet Grecji, jeżeli wystarczy nam czasu – mówi Michał Czajka.

chłopaki2
Studenci pochodzą z Lublina. Od kilku lat są zagorzałymi fanami rowerów oraz podróży. Przekonują, że warto podróżować na rowerze i tym środkiem transportu zwiedzać zakątki nie tylko naszego kraju:
– Wszystko zaczęło się na poważnie od kilkudniowej wyprawy na nasze Roztocze w maju 2011. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że jest to niezwykle przyjemny, satysfakcjonujący i niedrogi sposób na zwiedzanie świata – pisze Piotr i Michał na Facebookowym profilu „Bike Freaks”, gdzie można obserwować postępy podróży studentów.
źródło UM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.