Rower Miejski wkrótce zawita na ulice. Znamy już datę

Sezon zimowy niedługo dobiega końca. Coraz więcej widać rowerzystów na lubelskich ulicach. I rowery miejskie wkrótce zawitają na nasze ulice, bo już 21 marca, z chwilą rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, ruszą miejskie wypożyczalnie rowerów. To 10 dni wcześniej niż zapowiadał jeszcze niedawno ratusz.

Do dyspozycji miłośników jednośladów będzie 400 rowerów rozlokowanych w 40 bezobsługowych stacjach.

Docelowo System Lubelskiego Roweru Miejskiego zostanie w tym sezonie rozbudowany o kolejnych 40 stacji i 400 rowerów. W sumie w 2015 r. system będzie liczył 80 stacji i 800 rowerów. Aktualnie operator prowadzi negocjacje z podmiotami komercyjnymi, których stacje złożą się także na powiększenie systemu. Rozbudowa systemu nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu.

Lokalizacje stacji zostaną wybrane w oparciu o ponad 350 propozycji jakie otrzymaliśmy od mieszkańców. Wybierając lokalizację sprawdzamy: liczbę osób zamieszkałych w pobliżu zgłoszonej lokalizacji, odległość do najbliższej stacji, popularność tras. - mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza

Na tej podstawie nowe stacje najprawdopodobniej pojawią się: na osiedlach, gdzie do tej pory takich stacji nie było (np. Rudnik/Ponikwoda, nowe osiedla przy ul. Jana Pawła II), w dzielnicach, gdzie jest dość duża odległość do istniejących stacji (np. Sławin, Sławinek, Tatary), w okolicach lubelskich uczelni.

Centrum miasta także zostanie bardziej rozbudowane o stacje wypożyczalni rowerów. Więcej informacji wkrótce…

fot. Nextbike Polska

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.