Rower Miejski po rozbudowie do dyspozycji mieszkańców. Mapa stacji w Lublinie i Świdniku

IMAG3702 e1458572382672
Ruszył trzeci sezon Roweru Miejskiego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny wystartowała sieć wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji jest 891 jednośladów w 90 stacjach rowerowych.

System Lubelskiego Roweru Miejskiego rozpoczął kolejny sezon już nie tylko w Lublinie, ale również w Świdniku. W naszym mieście podwoiła się ilość stacji rowerowych, przybyło też rowerów. Nowością są także dwie stacje z rowerami dla dzieci.

– Każdej dzielnicy zapewniliśmy dostęp do miejskiego jednośladu. Jesteśmy krajowym liderem w edukacji rowerowej i jednocześnie miastem, które konsekwentnie stawia na ekologiczny transport. – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwsze dwa sezony funkcjonowania systemu przyniosły ponad 41 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i 550 tysięcy wypożyczeń przy 43 stacjach i 430 rowerach. Dla wielu mieszkańców rower jest dziś atrakcyjnym środkiem przemieszczania się po mieście.

Dwa razy więcej

Powiększenie systemu znacząco zwiększy dostępność rowerów dla tysięcy mieszkańców, co uczyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym i konkurencyjnym dla komunikacji indywidualnej. Nasz system liczy dziś 891 rowerów, 90 stacji i jest drugim największym w Polsce zaraz po Warszawie.

W Świdniku, który w tym sezonie dołączył do systemu stanęło 5 stacji rowerowych, w których będzie można wypożyczyć 41 rowerów.

10262135_1222993164395673_2686130659444282583_nAbsolutną nowością jest możliwość wypożyczenia rowerów dla dzieci. Do dyspozycji najmłodszych są 2 stacje z 20 rowerami, zlokalizowane przy przy Ogrodzie Saskim przy ul. Leszczyńskiego i Długosza. Także tylko w tych miejscach można dziecięcy rower zwrócić.

Jak wypożyczyć rower?

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować w systemie na stronie lubelskirower.pl lub w biurze przy ul. Jezuickiej. Po zarejestrowaniu się i otrzymaniu hasła do logowania, musimy doładować nasze konto kwotą minimum 10 zł.

Gdy na naszym koncie znajdują się pieniądze możemy wypożyczyć rower. W terminalu logujemy się wpisując numer telefonu podany przy rejestracji oraz hasło. Następnie musimy wpisać numer roweru, który chcemy wypożyczyć.

Pierwsze 20 minut jeździmy bezpłatnie. Po przekroczeniu tego czasu system naliczy opłatę 1 zł jeśli rower oddamy w zanim upłynie 60 minut od wypożyczenia. Jeśli przekroczymy czas kolejna godzina będzie kosztowała 3 zł a następna i każda kolejna 4 zł. Maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin.

Mapa stacji

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.