Rośnie liczba chorych. Od środy więcej łóżek covidowych w szpitalu tymczasowym

szpital tymczasowy w targach lublin
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW

Brakuje wolnych łóżek dla chorych w szpitalu tymczasowym w Lublinie. Wojewoda lubelski wydał polecenie dotyczące zwiększenia liczby łóżek covidowych.

Ostatnie wolne łóżko w szpitalu tymczasowym

Z systemu informacji o szpitalach województwa lubelskiego wynika, że w szpitalu tymczasowym w Lublinie (stan na godz. 15:00) zostało ostatnie wolne łóżko z 56 dostępnych. Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał polecenie zwiększenia bazy łóżek dla pacjentów zakażonych.

„Wojewoda lubelski na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną na terenie województwa lubelskiego i proporcjonalnie do wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 systematycznie rozwija w szpitalach bazę łóżek dla pacjentów zakażonych” – mówi Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Od środy (13.10) liczba łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie zostanie powiększona do 84, w tym 14 łóżek intensywnej terapii (z czego 6 łóżek z możliwością prowadzenia terapii pozaustrojowego utlenowania krwi – ECMO) oraz 5 łóżek obserwacyjnych.

Wojewoda lubelski stara się zachować bufor bezpieczeństwa łóżek dla pacjentów zakażonych, równocześnie maksymalnie zabezpieczając łóżka dla pacjentów niezakażonych oraz wykorzystując bazę łóżek w szpitalu tymczasowym, gdzie są leczeni pacjenci w lżejszym stanie” – wyjaśnia Strzępka.

Powiązane: Przybywa chorych w szpitalu tymczasowym. Ok. 85 proc. pacjentów niezaszczepionych

Podobne polecenia wojewoda wydał dla szpitala w Szczebrzeszynie, WSS w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim i Rykach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.