Romuald Lipko nie żyje. Współzałożyciel Budki Suflera przegrał walkę z chorobą

Romuald Lipko nie żyje. Był współzałożycielem Budki Suflera | fot. Budka Suflera

Romuald Lipko, współzałożyciel i lider Budki Suflera zmarł 6 lutego w nocy. O śmierci artysty poinformował zespół za pośrednictwem strony zespołu na Facebooku.

Romuald Lipko, współzałożyciel Budki Suflera, zmagał się chorobą nowotworową – rakiem. Romuald Lipko latem rozpoczął leczenie w klinice w Magdeburgu i nie przestawał planować trasy koncertowej. Najbliższy koncert Budki Suflera miał odbyć się 14 lutego w Lublinie.

Romuald Lipko nie żyje

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Muzyk odszedł w wieku 69 lat.

Romuald Lipko urodził się w 1950 roku w Lublinie. Wraz z Krzysztofem Cugowskim założył w 1974 roku Budkę Suflera. Zespół wydał kilkanaście albumów studyjnych i nagrał takie przeboje jak „Jest taki samotny dom”, „Bal wszystkich świętych” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”.

W 2014 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności. W 2019 roku Budka Suflera ogłosiła powrót na scenę, ale bez Krzysztofa Cugowskiego. Zespół zapowiedział jesienną trasą koncertową pod nazwą „45 lat! Powrót do korzeni”.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.