Rolnicy z powiatu kraśnickiego zjadą się do Kraśnika. Zablokują ekspresową „dziewiętnastkę”

Protest rolników pilnowany przez policję
Protest rolników pilnowany przez policję | fot. KWP Lublin

Rolnicy zapowiedzieli kolejne protesty w województwie lubelskim. Najbliższy odbędzie się we wtorek, 20 lutego w Kraśniku. Rolników będzie można spotkać w rejonie węzła Kraśnik-Północ, gdzie mają zablokować S19.

Protest rolników w Kraśniku

Z naszą redakcją skontaktował się współorganizator protestu rolników, który jest planowany na wtorek 20 lutego w Kraśniku. Uczestnicy protestu mają spotkać się na węźle Kraśnik-Północ przy drodze ekspresowej S19 (GPS: 50.944936, 22.274240). Początek protestu zaplanowano na godz. 10:00.

„Manifestować będziemy wobec polityki rolnej, klimatycznej i handlowej Unii Europejskiej oraz nielegalnemu napływowi towarów z Ukrainy. Przewidziana jest wysoka frekwencja przedstawicieli sektora rolniczego” – mówi Marek Wnuczek, współorganizator wtorkowego protestu rolników w Kraśniku.

Kolumna ciągników wyjedzie na S19 na węźle Kraśnik-Północ i zablokuje obie jezdnie tej trasy. Protest ma trwać do 16:00. Policja w tym czasie będzie kierować auta jadące na trasie Lublin-Rzeszów na objazd przez Kraśnik i starą „dziewiętnastkę”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.