Rolnicy wyjadą na drogi. Dziś protesty na ważnych węzłach komunikacyjnych. Szczegóły

Protest rolników w Kraśniku na DK19 i S19
Protest rolników w Kraśniku na DK19 i S19 | fot. Sebastian Huber

Trwa wzmożony strajk rolników zapowiedziany na początku lutego przez środowiska rolnicze. Traktory po raz kolejny wyjadą na ważne węzły komunikacyjne i zablokują miejscowości oddalone od Lublina. Utrudnienia potrwają do 5 godzin. Szczegóły

Protest rolników — zarejestrowane zgromadzenie

Dziś, czyli 15 marca 2024 roku, w Piaskach ponownie odbędzie się protest grup rolniczych. Przewiduje się utrudnienia w ruchu między godziną 10:00 a 15:00. Podczas demonstracji, ciągniki rolnicze będą regularnie wjeżdżać na drogę krajową nr s-17, a rolnicy będą przemieszczać się po przejściach dla pieszych. Wzywamy kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i respektowania poleceń policji.

Protest rolników w Konopnicy
Protest rolników w Konopnicy | fot. Dominik Wąsik

Rolnicy na przejściach i krajowej „dwunastce”

W Piaskach, rolnicy ponownie będą korzystać z przejść dla pieszych i wjeżdżać ciągnikami rolniczymi na drogę krajową nr 12. Policja będzie obecna na miejscu strajku. Zadba o bezpieczeństwo uczestników protestu i kierowców. Prosimy o ostrożność i słuchanie poleceń funkcjonariuszy. W razie możliwości warto rozważyć korzystanie z innych tras.

Protest rolników w Konopnicy
Protest rolników w Konopnicy | fot. Dominik Wąsik

Przebieg strajku

Ciągniki rolnicze zgromadzą się na parkingu przy ul. Zamojskiej w Piaskach i kilkukrotnie wyjadą na drogę krajową nr 17 (przez rondo w miejscowości Piaski ul. Lubelska do ronda przy Węźle Piaski Wschód przy S12), a następnie powrócą na parking przy ul. Zamojskiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.