Rolnicy przyjadą w środę do Lublina i zablokują na kilka godzin jedną z głównych ulic

nova papierosy targ tysiąclecia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W środę, 9 lutego rolnicy z AgroUnii zablokują na kilka godzin jedną z głównych ulic Lublina. Protest rozpocznie się o godz. 9.

„Nie możemy patrzeć na bezradność rządu”

Dziś przed lubelskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli AgroUnii, którzy powiedzieli o szczegółach zaplanowanego na najbliższą środę, 9 lutego ogólnopolskiego protestu „Stop drożyźnie”.

„Rolnicy zmuszeni są do wyjścia na drogi, bo polski rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją. Rząd wyprowadził nas na wielki zakręt, z którego możemy wypaść. Dziś wychodzimy upominać się o to, żeby zrobił wszystko, co może, by nas uratować” – mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

„Rolnicy pojadą traktorami do miast, by my dziś chcemy zwrócić uwagę mieszkańców miast, na to, że problemy rolników to także problem ludzi w mieście. W pierwszej kolejności do dotyka nas, producentów żywności, a w drugiej dotknie to konsumentów, którzy będą musieli płacić horrendalną cenę za żywność, którą kupują” – tłumaczy Kołodziejczak.

„Choć duma nam nie pozwala, to sytuacja nas zmusza, żebyśmy wyszli na drogi. Sytuacja na rynku nawozów i rosnących kosztów produkcji jest straszna. Nawozy są 3-4 razy droższe niż w tamtym roku. Według naszego rządu sytuacja jest opanowana, bo… jest stabilna, bo cena ustabilizowała się na poziomie 3-4 razy wyższym niż w tamtym roku i nie idzie w górę. Chcemy wiedzieć, jaki jest koszt produkcji nawozów przez spółki skarbu państwa. Chcemy wiedzieć, ile teraz na nas zarabiają” – dodał.

Protest rolników w Lublinie

Środowy protest rolników z AgroUnii odbędzie się w trzech miastach województwa lubelskiego: Biłgoraju (wlot od strony Lublina, godz. 9:00), Łukowie (wjazd do miasta od wszystkich stron, godz. 9:00) oraz Lublinie.

W Lublinie rolnicy mają się zebrać o godz. 9:00 na parkingu przed OBI przy al. Witosa. Stamtąd ruszą swoimi traktorami w kierunku centrum miasta. Trasa przejazdu: al. Witosa – al. Tysiąclecia – rondo Dmowskiego – al. Solidarności – rondo Kuklińskiego – al. Solidarności – al. Tysiąclecia.

UWAGA! Rolnicy podczas przejazdu będą poruszać się z niską prędkością, całą szerokością jezdni i nie będzie możliwości wyprzedzenia maszyn rolniczych.

Rolnicy zaparkują swoje maszyny na al. Tysiąclecia, na wysokości placu Zamkowego. Od około godz. 10.30 do godz. 13.00 odcinek al. Tysiąclecia od ul. Lubartowskiej do ronda Dmowskiego będzie zablokowany.

Zobacz także: Rolnicy w środę zablokują centrum Lublina. Objazdy komunikacji miejskiej

O planowanych utrudnieniach w ruchu informują również lubelscy policjanci.

„W celu zapewnienia bezpieczeństwa, całkowicie wstrzymany zostanie ruch pojazdów, w obrębie ulic znajdujących się na trasie przejazdu. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą lubelscy policjanci. Funkcjonariusze kierować będą mieszkańców na alternatywne trasy. Po przejściu uczestników zgromadzenia, ruch będzie sukcesywnie przywracany” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Panowie,
    W Lublinie mamy prezydenta z PO.
    Zwykłych ludzi nastawicie tylko przeciw sobie.