Rolnicy mają dość. W środę zablokują drogi krajowe i wojewódzkie

ursus traktor
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W środę, 7 października, rolnicy z całej Polski wyjadą ciągnikami na drogi krajowe i wojewódzkie. Utrudnień w ruchu można się spodziewać od samego rana.

Rolnicy zablokują drogi w Polsce

Rolnicy z AGROunii zapowiadają blokady dróg w całym kraju. W środę 7 października zablokują dziesiątki dróg krajowych i wojewódzkich w całej Polsce, również w województwie lubelskim. Protesty mają rozpocząć się o godzinie 10.00 i przyjąć bardzo różne formy: od blokad dróg przez maszyny rolnicze łącznie, aż po rozlewanie gnojowicy.

Utrudnień w ruchu w województwie lubelskim kierowcy powinni się spodziewać przede wszystkim na: drodze krajowej nr 19 na odcinku Radzyń Podlaski Kock, a także na drodze krajowej nr 12 (Chełm) oraz nr 17 (Krasnystaw). Utrudnienia mogą również pojawić się na niektórych drogach wojewódzkich.

„Prosimy was, zrozumcie co dzieje się teraz w gospodarstwach. Nigdy nie było lekko, ale wprowadzanie antypolskich ustaw w taki sposób nigdy nie miało miejsca. My tylko chcemy się obronić” – piszą rolnicy z AGROunii.

Polska Stanie „Dzisiaj my Jutro WY”

Rolnicy sprzeciwiają się wprowadzeniu tzw. 5 dla zwierząt, ustawie, która zakazuje chowu zwierząt na futro oraz zakazuje uboju rytualnego na eksport. Według organizatorów strajku te zmiany będą miały wpływ na całe rolnictwo w Polsce.

Natomiast już 13 października rolnicy zjadą się do Warszawy. Przedstawiciele środowiska hodowców i rolników zapowiadają duży protest w dniu, kiedy ustawą o ochronie zwierząt ma zająć się Senat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.