Rodzeństwo odpowie za atak na policjantów. Wcześniej brutalnie pobili znajomego

Rodzeństwo zaatakowało policjantów
Rodzeństwo zaatakowało policjantów | fot. KMP Lublin

Policjanci w Lublinie zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy podczas interwencji zaatakowali policjantów. Wcześniej brutalnie pobili swojego znajomego, z którym spożywali alkohol w Parku Bronowice.

Napadli na policjantów i pobili znajomego

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w Parku Bronowice. Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podjęli interwencję wobec agresywnych osób, które miały bić mężczyznę. Funkcjonariusze na miejscu zastali leżącego na ziemi zakrwawionego mężczyznę, którego cały czas kopała kobieta. W pobliżu był też drugi z uczestników zajścia.

Gdy policjanci podjęli interwencję, sprawcy skierowali swoją agresję w kierunku wywiadowców. Mundurowi byli kopani, duszeni i uderzani rękoma po całym ciele. W trakcie zajścia policjanci zdołali obezwładnić agresorów i założyć im kajdanki. Niedługo później na miejscu pojawił się drugi patrol, który pomógł doprowadzić zatrzymanych 26-latkę i jej 19-letniego brata do policyjnej celi.

Zarówno policjanci jak i pobity mężczyzna trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Pokrzywdzony okazał się być osobą poszukiwaną. Tego dnia spożywał alkohol wspólnie z zatrzymanym rodzeństwem. Podczas libacji 26-latek miał obrazić swoją partnerkę. To bardzo nie spodobało się bratu kobiety, który postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjantów i spowodowania obrażeń ciała oraz pobicia 26-latka. Dodatkowo kobieta odpowie za przestępstwa związane z naruszeniem nietykalności oraz znieważeniem. Oboje w przeszłości byli notowani za inne przestępstwa. Decyzją sądu 26-latka i 19-latek zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.