Robotnicy pojawią się na pl. Litewskim. Będą wykonywać naprawy pogwarancyjne

plac litewski
Plac Litewski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wykonawca przebudowy Placu Litewskiego zapewnił pięcioletnią gwarancję na zainstalowane urządzenia i wykonane prace. Od dziś na pl. Litewskim będą wykonywane naprawy pogwarancyjne.

– Od dzisiaj prowadzone będą naprawy i przeglądy infrastruktury na Placu Litewskim. Obejmą one urządzenia fontanny i instalację elektryczną iluminacji budynków wokół Placu Litewskiego. Zakończenie prac planowane jest na 28 sierpnia” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W poniedziałek wykonany zostanie przegląd kanału technologicznego okalającego fontannę multimedialną. W kanale tym znajdują się m.in. kable, urządzenia do produkcji pary wykorzystywanej przy pokazach multimedialnych, czy rozdzielnice instalacji elektrycznej. Aby ocenić stan kanału oraz urządzeń zostanie zdjęta część przykrywających go kamiennych płyt. Po zakończeniu prac płyty będą na nowo osadzone i zaspoinowane.

W kolejnych dniach planowane są prace konieczne do usunięcia usterek, które pojawiły się w instalacji elektrycznej iluminacji Klasztoru oo. Kapucynów, Gmachu Dawnego Rządu Gubernialnego oraz jednej donicy kasztanowca.

„Konieczne do przeprowadzenia prac miejscowe zdjęcie nawierzchni kamiennej lub z kostki brukowej nie będzie powodowało utrudnień w przemieszczaniu się po Placu Litewskim. Naprawa iluminacji prowadzona jest na koszt wykonawcy w ramach gwarancji” – wyjaśnia Justyna Góźdź.

Natomiast na początku sierpnia wymontowano 22 lampy gruntowe oświetlające Grób Nieznanego Żołnierza oraz 4 lampy oświetlające duże drzewa przy placu zabaw. Zostały wysłane do producenta do naprawy gwarancyjnej. Naprawione lub nowe lampy mają wrócić w to miejsce do końca września.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.