"Robimy hałas po raz ostatni", czyli pożegnanie Toru Lublin

Od stycznia 2015 r. miłośnicy motoryzacji nie będą już mogli korzystać z obiektu przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Znany w całej Polsce tor nie będzie dostępny dla kierowców. W miejscu toru powstanie Galeria Handlowa.

Tor Lublin mieszczący się przy ul. Zemborzyckiej od stycznia 2015r. nie będzie dostępny dla kierowców. Gdzie mają jeździć miłośnicy motoryzacji? Między blokami? Po lubelskich ulicach?

Wszystko zaczęło się od protestu mieszkańców z osiedla sąsiadującego z obiektem kartingowym. Główny zarzut pod adresem toru to uciążliwy hałas przeszkadzający okolicznym mieszkańcom. Ale czy nie wiedzieli, gdzie się wprowadzają? Czy nie wiedzieli podczas kupna mieszkania, że w okolicy jest obiekt kartingowy?

Mieszkańcy założyli stowarzyszenie, które miało na celu zebranie wszelakich materiałów prowadzących do zamknięcia toru. Na podstawie zebranych dokumentów próbowano zamknąć tor, jednak nie zgodził się na to Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Lublinie, który uznał, że natężenie hałasu jest dopuszczalne.

Oczywiście na założonym portalu przeciwników toru w Lublinie nikt nie zająknął się ani jednym słowem, że tor wybudowany został zgodnie z prawem ponad 30 lat temu i przez całą swoją działalność funkcjonował zgodnie z prawem stanowiąc jedyne w Lublinie miejsce do bezpiecznej jazdy sportowej i treningowej motocyklami i samochodami. Mieszkańcy okolicznego osiedla kupili mieszkania w miejscu, o którym wiadomo było że jest głośne i teraz domagają się zamknięcia toru.

Trzy lata temu Polski Związek Motorowy sprzedał prawo do wieczystego użytkowania nieruchomości, na której znajduje się tor, firmie deweloperskiej Interbud. Lecz kilka miesięcy temu teren odkupiła firma MakDom.

MakDom w miejscu Toru Lublin ma pobudować Galerie Handlową. Więcej informacji podamy wkrótce.

Insane Octanes, w ramach wielkiego pożegnania Toru Lublin organizuje wielki event dla fanów motoryzacji jak i zajawkowiczów.

– Prośba do wszystkich zainteresowanych- szykujcie samochody, przyjeżdżajcie. Zróbmy hałas po raz ostatni. – taka informacja widnieje na fanpage Insane Octanes

Impreza odbędzie się w ostatni weekend grudnia, ostatnie dni istnienia Toru Lublin.

27-28 grudnia, będzie to impreza motoryzacyjna na cześć Toru Lublin, który dał wiele doświadczenia kierowcom, zrzeszał duże grona motoryzacyjne, kluby motoryzacyjne. Organizatorzy przewidują przejazdy samochodowe, drifty, wyścigi na dochodzenie z małymi nagrodami.

Link do wydarzenia

Kierowcy w ramach protestu przygotowują liczne mapki przedstawiające miejsca w mieście, gdzie mogłyby się odbyć „bezpieczne” wyścigi.

10620510_827431450632386_3808535180706488752_n

fot. SpalaczBenzyny | Insane Octanes

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie zgadzam się z tym ze nikt nie zajakna na temat ze tor powstał 30 lat wczesniej na facebooku walczmy o tor Lublin było wspomniane kilka krotnie wiec glupot nie pisać

  2. Teraz kazdy przeciwnik toru powinien stracić kogos bliskiego w wypadku spowodowanym wyscigami na ulicy. Tak bedzie sprawiedliwie 🙂 Poza tym niech dopłacą roznicę za tańsze mieszkanie. Dokladnie wiedzieli gdzie sie wprowadzają.