Rio 2016: Kołosińska i Brzostek pokonały Amerykanki!

13909283 1851746928381967 4463486413371490085 o e1470726188311

Reprezentujące na co dzień AZS UMCS TPS siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały USA 2-1 w swoim pierwszym meczu na igrzyskach w Rio.

Mecz nie zaczął się najlepiej dla zawodniczek z Lublina. Fendrick i Sweat bezwzględnie wykorzystały słabsza postawę Polek w obronie. Jeszcze w pierwszej połowie seta zaliczyły dwa asy serwisowe. Kołosińska i Brzostek miały wyraźne problemy także w ataku, co skończyło się porażką w pierwszej partii aż 14-21.

Polki nie załamały się jednak i drugiego seta zaczęły znacznie lepiej zarówno w ataku jak i w obronie (trzy bloki Kłosińskiej). Bardzo szybko uciekły na prowadzenie 8:2 i nie oddały inicjatywy już do końca wygranej 21-13 drugiej partii.

Po bardzo wyrównanym początku tie-breaku (4-4) Polki w końcu wzięły się ostro do pracy i zdobywając aż 8 punktów z rzędy praktycznie znokautowały rywalki. Ta seria definitywnie wybiła Amerykankom z głowy jakąkolwiek nadzieję na zwycięstwo. Kołosińska i Brzostek ostatecznie wygrały cały mecz 2-1. We wtorek o 18:00 zmierzą się z Rosjankami, które przegrały swój pierwszy mecz z Brazylijkami 0-2.